Každá domácnost má své nucené (nutné, nezbytné) výdaje. Ať chcete nebo nechcete, má-li Vaše domácnost fungovat, musíte nakupovat zboží, bez kterého se prostě neobejdete.
Jde jen o to, komu tyto nucené výdaje odevzdáváte.

Vezměme si libovolné zboží, např. zubní pastu. Výrobce vyrobí pastu (výrobní cena) za, dejme tomu, 6,- Kč. Z výroby jde pasta do velkoskladu. Musí se zaplatit doprava a skladování, takže cena se zvýší. Z velkoskladu se pasta přesune do nějakého velkoobchodu. Opět doprava, opět další skladování a cena jde opět nahoru. Aby se zboží dobře prodávalo, zaplatí se VÉÉÉÉLKÁÁÁÁ  REKLAMA – televize, časopisy, billboardy, letáčky  apod. A cena zboží jde opět nahoru. Nakonec jde pasta do maloobchodů, hypermarketů atd. Tito koncoví prodejci také musí něco vydělat. Takže cena jde opět nahoru. A nakonec přicházíte vy, jako koncový zákazník, zakoupíte si pastu, jejíž cena se ve výše popsaném řetězci vyšplhala na 100,- Kč. Takže si kupujete zboží (pastu) za 100,-Kč, které má výrobní cenu 6,- Kč a 94,- Kč vlastně odevzdáte dopravcům, majitelům skladů, reklamním agenturám, majitelům velkoobchodů…..
A vzhledem k tomu, že vám pasta zrovna došla a potřebujete novou, je to pro vás nutný/nucený výdaj. A podobně je to s dalšími věcmi do domácnosti. 

A co takhle zajistit, abyste část těchto výdajů odevzdali sami sobě?
Jak to udělat? Je to velmi jednoduché. Položím Vám otázku či spíše několik otázek:

Kupujete prostředky na osobní hygienu?  (šampóny,zubní pastu,kosmetiku, parfémy, věci na holení…..)

Kupujete prostředky na domácí úklid?  (prací prášek, přípravky na umývání nádobí, tabletky do myčky, čistící prostředky – kuchyň, zrcadla a skla, koberce, podlahy, …..)

Trápí Vás něco nebo se preventivně zajímáte o své zdraví? Potřebujete zhubnout, udržet si svou váhu?
(vitamíny, minerály, doplňky stravy, proteiny, …..)

Dáváte přednost kupované balené vodě před vodou z kohoutku (vodovodního řadu)? Myslíte si, že voda z kohoutku není dostatečně kvalitní? Máme pro Vás alternativu.

Nejlepší na tom je, že žijete zdravě, prodlužujete si svůj život a ještě při tom vyděláváte peníze. 

Žijete hekticky? Potřebujete přísun energie? Oblíbili jste si energetické nápoje?

Potřebujete snížit váhu?

Telefonujete? Potřebujete být neustále on-line?
Jak by se vám líbil neomezený tarif nejnižší nebo jeden z nejnižších na trhu? A to nejen pro vás, ale i pro další rodinné příslušníky. 

Odebíráte plyn, elektrickou energii?
Neměli byste zájem mít smlouvu s nejlevnějším dodavatelem energií, ať už jde o vaši domácnost, vaši firmu, domácnost vašich rodičů či příbuzných?

Jezdíte autem? Co kdybyste část peněz vynaložených za PHM dostali zpět?

Nakupujete na internetu různé spotřební zboží? Dostáváte za to nějaké peníze?

Na tom všem můžete šetřit, ale ne jen šetřit. Můžete na tom vydělávat a dokonce si budovat svůj pasivní příjem!!!!

…………

Víte jaké tržby mají firmy, od kterých takto nakupujete ať již zboží nebo služby (Procer & Gamble, Walmark, ČEZ, RWE, ……)? Hádejte, jsou to statisíce nebo miliardy? A vyplácejí Vám tyto firmy nějaké peníze zpět za to, že kupujete jejich zboží, že  doporučíte jejich výrobky svým známým?   

Že ne?

A nezajímalo by Vás, jak to udělat, abyste mohli své peníze dostávat zpět a ještě na tom slušně vydělat? Vybudovat si stálý příjem až do konce svého života? A co víc, tento příjem po smrti přechází i na další generace. 

prof. spotrebitele        prof. spotrebitele_2

Pokud nezměníte své myšlení, nezměníte nic.
(G.B.Show)

Největším objevem všech dob je, že člověk může změnit svou budoucnost tím, že změní postoj.
(Oprah Winfrey)

Nedostatek peněz není překážkou. Překážkou je nedostatek myšlenek.
(Kenji Hakuta)

Jeden komentář u “Nucené výdaje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *