Dovolím si zde publikovat článek od hypnoterapeuta Libora Činky, na kterého odkazuji v sekci DOPORUČENÉ STRÁNKY. Tento článek podle mého názoru velmi dobře vystihuje, proč většina lidí v životě neuspěje.
_____________________________________________________

Libor Činka:

Většina lidí vzdá mnohé své nápady jen kvůli tomu, že jim to druzí lidé takříkajíc vymluvili či jim vsugerovali nemožnost dosažení jejich nápadu. To je i důvodem, proč například selhávají s předsevzetími.

Mnoho lidí potřebuje zbavit se sugescí okolí – provést odsugerování – desugesci. 

Pečlivě si uvědomte, co Vás inspiruje v následujícím příkladu z mé terapeutické praxe: 

Jseš blázen? 

Jednoho dne mi klient vyprávěl, že váhá pustit se do podnikání, protože je od toho odrazován. Když jsem se ho zeptal na podrobnosti, tak mi řekl, že jeho maminka mu říká, že jeho podnikatelský záměr nemůže fungovat, že je blázen. 

Protože však pomáhám podnikatelům, mezi kterými jsou i milionáři, mám slušný přehled o nejefektivnějších podnikatelských strategiích, a tak jsem poukázal na obálku časopisu Forbes s nápisem “100 nejúspěšnějších žen v podnikání”, který jsem měl na stole a zeptal se: “Zajímalo by mne na kolikátém místě v žebříčku nejúspěšnějších podnikatelek je Vaše maminka?”.

Použil jsem zcela nevinný a upřímně zvědavý tón. Tak jsem klienta navedl na pochopení reality mnohem lépe, než jiným způsobem, který by nemusel přijmout, protože by v podvědomí zůstal program pochyb vybudovaný v rodině. 

Přemýšlejte bohatým způsobem z různých úhlů pohledu.

Stane-li se Vám něco podobného, řekne-li Vám někdo, že na něco nemáte, tak se alespoň ve své mysli ptejte: 

Kdo je ten, kdo mi to říká? Jakou je autoritou v dané oblasti? Jak může vědět, že něco nepůjde? Má opravdu veškeré znalosti a hlavně zkušenosti v dané oblasti? Není jeho zkušenost založená na zastaralých postupech? Není to náhodou výrok člověka, který něco polovičatě a jen párkrát “zkusil” a nevyužil všechny zdroje? 

Jakmile to uděláte, tak se nejen zbavíte mnoha chybných předpokladů, chybných přesvědčení, ale začnete myslet jako vysoce inteligentní lidé. Tak budete vybaveni slíbenou strategii.
_____________________________________________________

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *