Pasivní příjem

Víte co znamená pasivní příjem?

Když se některých lidí zeptáte, jestli ví, co znamená pasivní příjem, nejsou schopni odpovědět. Neví, co si mají pod tímto pojmem představit. Někdy nejsou schopni rozeznat, co jsou jejich aktiva a pasiva. Chybí jim finanční gramotnost.

Pasivní příjem je takový příjem, který vám plyne neustále i bez vaší aktuální účasti. Je to příjem z aktivit, které jste provedli v minulosti. Např. vlastníte bytový dům a byty pronajímáte.Jste hudebník, složili jste nějakou skladbu, hit a do konce života za jeho hraní dostáváte tantiémy. Jste vědec, vynálezce, něco jste vynalezl, patentoval a každý, kdo chce vyrábět váš vynález, musí vám platit za využití vašeho patentu. Investoval jste do akcií určitého podniku, tomuto podniku se daří, zisk rozděluje v podobě dividend………
Prostě je to příjem, který dostáváte např. i v době, kdy se rozhodnete, že si uděláte roční dovolenou, máte nečekané zdravotní problémy, které vás vyřadí z práce a pod. Je to vlastně takový stálý příjem z nějaké aktivity, kterou jste uskutečnil v minulosti.

Většina lidí (80 – 90%) má jen svůj aktivní příjem, tj. příjem, který dostává jako zaměstnanec, případně drobný živnostník. Pokud takový člověk onemocní, má úraz, dostane výpověď a ocitne se rázem bez práce…., dostane se okamžitě do vážných problémů (pokud na takovou situaci nemyslel dřív, pokud si nešetřil, nebudoval si svůj pasivní příjem). Najednou nemá na zaplacení nájmu, na stravu, na energie, na telefon ……Často to lidé řeší různými půjčkami a jejich situace se tak ještě zhoršuje. Dostávají se do tzv. dluhové pasti.

Jak jste na tom Vy? Už máte nějaký pasivní příjem?
Pokud ne, co Vám brání? Nechcete se zapojit do systémů, které Vám mohou pasivní příjem vygenerovat? Spoléháte se na stát, že se o Vás, až budete v důchodu, postará? 

OTÁZKA NEZNÍ: JESTLI TO DOKÁŽETE
OTÁZKA ZNÍ: KDY TO DOKÁŽETE. 

 

Nejbohatší lidé na světě hledají a budují sítě, všichni ostatní hledají práci …

 

 

5 thoughts on “Pasivní příjem”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vybudujte si svou finanční svobodu!